Şüphesiz sahip olduğumuz en değerli varlığımız çocuklarımızdır. Onların geleceklerini belki garanti edemeyiz ama onları, daha çok küçükten sporla tanıştırabiliriz.

Böylece spor yapan çocuk bedensel gelişiminin yanı sıra zekâsını, rekabeti, dayanışmayı, başarmayı ve bağımsızlık duygusunu, sosyal becerileri, sorumluluk almayı ve karar verme yeteneğini arttırmasını öğrenir. Ayrıca spor ahlakı kazanan çocuk, çevreye ve topluma saygılı olmayı, iş yaşamında da takım çalışmasına ve mükemmel arkadaşlıklara yönelir.

Amacımız ANTALYA’ da yaşayan tüm çocuklara, AGGİK olarak spor yapma alışkanlığını kazandırmak, spor yapmayı sevdirmek, bilgilendirmektir. Çocuklarınızın kendi yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlamak ve yeteneklerini başka sporcu arkadaşlarıyla karşılaştırma fırsatı vermek ve çocuğunuzun bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olmaktır.

Grup sporlarının ve özellikle Basketbol branşının çocuk sağlığını koruma ve güçlendirme amacı taşıdığı gibi bedensel gelişimin ve duygusal gerilimin boşaltılmasında önemli bir yerinin bulunduğunun bilincinde olup çocuklarınızın en iyi şekilde spor eğitimini almasını, eğlenceli bir ortamda zevkli ve güzel bir gün geçirmesi sağlamaktır.

Call Now Button